İzmir Kiralık Vinç Hizmetleri

İnsan gücünün yetersiz kaldığı ağır eşya taşıma ve kaldırma gibi işlemleri gerçekleştirmek için bazı araçlara ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle ağır iş makinelerinin taşımacılığının sağlanması gibi işlemlerde kullanılan araçlara vinç denmektedir. Her talebe uygun farklı çeşit ve özelliklerde vinçler bulunmaktadır. Taşıma, kaldırma, yükleme, boşaltma, dış cephe temizleme gibi alanlarda vinçler sıklıkla kullanılmaktadır. En çok tercih edilen iş kolları inşaat ve endüstriyel alanlardır. Firmamız bünyesinde her ihtiyaca hitap edecek özellikte vinç bulunmaktadır. Kiralık vinç ürünlerimiz ile tüm işlerinizi kolaylıkla halletmekteyiz.

Vinç Çeşitleri Nelerdir?

Tüm vinç ürünlerinin farklı çalışma prensipleri bulunmaktadır. Buna göre vinçler farklı çeşitlere ayrılmaktadır. İzmir kiralık vinç ürünlerinden sizlere en çok uyacak modelleri seçebilirsiniz. Kullanım alanınıza uyacak vinç çeşitleri şu şekildedir.

1)Kule Vinç: Kule şeklinde olan uzun vinç modeline verilen isimdir. Özellikle liman ve inşaat sektörlerinde taşımacılık işleri için kullanılmaktadır.

2)Sepetli Vinç: Vincin ucunda bulunan sepet şeklinde bir platforma sahip olan vinç çeşididir. Erişim imkanı zor olan alanlara ulaşmak amacıyla kullanılmaktadır. İtfaiyeciler ve enerji dağıtım personelleri bu üründen faydalanmaktadır.

3)Mobil Vinç: Hareketli ve seyyar olarak her yere gidebilen vinç ürünleri bu isimle adlandırılmaktadır. Araç üstü taşıma, yük taşıma gibi işlemler için mobil vinçler sıklıkla kullanılmaktadır. Hemen her sektörde kendisine kullanım alanı bulan vinç çeşididir.

4)Hiyap Vinç: Ünlü bir marka olan Hiyap zamanla ürüne adını vermiştir. Kamyon üzerinde bir kaldırma mekanizması bulunan vinç türüdür. Günümüzde en çok kullanılan ve tercih edilen hiyap vinç modelidir.

Platform Kiralama Nedir?

Yüksek yapılara yük ya da insan taşıma, katlarda malzeme boşaltma, yüksek dış cephe işlerinin yapılması amacıyla kullanılan ürünlere platform denir. Platformlar yapı olarak uzayabilmekte ve oldukça yükseğe erişebilmektedir. Platformların ucuna ekleme yapılarak farklı işlevler yapması sağlanabilmektedir. Yüksek alanlara yük taşırken ve dış cephelerde insan taşıyarak çalışmalarını sağlamak için tercih edilmektedir. İzmir platform ürünlerimizi inceleyerek işinize en uygun ürünü kiralayabilirsiniz.

Platform Çeşitleri

Platformlar kullanım alanlarına göre çeşitlere ayrılmaktadır. Ayrıca kendi içlerinde akülü ve dizel olarak çeşitlenmektedir. En çok bilinen ve kullanılan modellerinden bazıları şöyledir.

1)Makaslı Platform: Ağır yükleri kaldırmak için kullanılan 3-16 mt. arası yüksekliğe ulaşılabilen bir modeldir. Makaslı platformlar sabit olduğundan taşıma işlerinde güvenle kullanılmaktadır.

2)Eklemli Platform: Kaldırma işlerinde çok yönlü ve eklemli yapısı ile çok iyi bir erişim gücü bulunmaktadır. Yüksek verimliliğe sahip ürünlerdir.

3)Teleskopik Platform: 360’ dönebilen platformu bulunmaktadır. Uzayıp kısalan teleskopik bomlarla platformda yer değişikliği yapmadan yerinizi değiştirebilmenizi sağlamaktadır.

İzmir kiralık platform ürünlerimiz ile en karlı ve güvenilir iş ortağınız olmak için buradayız.